ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Krzesła barowe odpowiednie dla każdej kuchni

  • 02.10.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Krzesła barowe odpowiednie dla każdej kuchni
Urządzając kuchnię musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Jednym z nich są wygodne siedziska. Jak praktycznie urządzić kuchnię?

Funkcjonalność to podstawa

 

Współczesna kuchnia to centrum domowego ogniska. To tutaj gromadzą się członkowie rodziny na wspólnym posiłku. To tutaj razem rozpoczynają i kończą dzień. Dlatego tak duże znaczenie mają w dzisiejszych czasach kuchnie otwarte. Umożliwiają one płynne połączenie z jadalnią i salonem, dzięki czemu przygotowywanie posiłków odetnie nas od rozmów z resztą rodziny. Co więcej, wspólne gotowanie będzie przyjemniejsze ze względu na ilość miejsca, jakie stwarza taki układ pomieszczeń. Jeśli mamy duży dom, możemy także pomyśleć o odrębnej spiżarni, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Funkcjonalność kuchni powinna być cechą, która będzie kierowała nas przy urządzaniu kuchni. W tym pomieszczeniu musimy czuć się dobrze i musimy mieć w niej wszystko to, co będzie nam potrzebne do przygotowywania posiłków.

 

Podział na strefy gwarantem porządku

 

Nie jest łatwo zapanować nad kuchnią, gdy nie przemyślimy rozmieszczenia szafek i akcesoriów. Dlatego przyjęło się, że pomieszczenie to powinno być podzielone na pięć stref. W zależności od tego, czy jesteśmy prawo-, czy leworęczni, układ ten powinien występować od prawej lub lewej strony. Pierwsza strefa to strefa zapasów. W tym miejscu ustawiamy przestronną lodówkę oraz pojemne szuflady. Dzięki temu bez żadnych problemów przechowamy produkty, szczególnie w okresie świątecznym. Kolejna, strefa przechowywania, jest miejscem przetrzymywania wszelkich naczyń kuchennych. W utrzymaniu porządku pomogą nam nowoczesne maty antypoślizgowe czy organizery. Trzecia strefa, zwaną strefą zmywania, to miejsce, w którym będziemy sprzątać naczynia wykorzystane przy posiłkach. To tu znajdziemy zlewozmywak z baterią, czy zmywarkę, a także kosz na odpady. Kolejna w układzie kuchni jest strefa przygotowywania posiłków. To w niej znajdziemy blat roboczy, a także wszelkie niezbędne narzędzia. Ostatnia w układzie jest strefa gotowania, w której znajdziemy kuchenkę gazową lub indukcyjną. W tej części możemy też składować wszelkiego rodzaju garnki, czy blachy do pieczenia.

 

Krzesła barowe idealne do stołu

 

Kiedy już rozmieścimy poszczególne sektory, pora na wybór stołu i krzeseł. Stół to bardzo ważny element, dlatego jego wielkość powinna być zależna od liczby domowników oraz powierzchni przeznaczonej na jadalnię. Krzesła zaś możemy kupić w zestawie lub osobno. Gdy zdecydujemy się na ten drugi wariant, pomyślmy o krzesłach barowych. Są one bardzo praktyczne i dodają pomieszczeniom nowoczesności. Sprawdzą się zarówno przy stołach tradycyjnych, jak i wyspach kuchennych. Regulowane siedzisko sprawia, że komfortowo przy blacie będzie czuł się zarówno dorosły, jak i dziecko.

Grupa Tipmedia
Podziel się: