ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Jakie meble powinny znaleźć się w salonie fryzjerskim?

  • 22.08.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie meble powinny znaleźć się w salonie fryzjerskim?
Otwierając salon fryzjerski, poza zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników, musisz wiedzieć, jakie meble powinny się w nim znaleźć. Pełne wyposażenie znacznie usprawnia pracę fryzjera. Pozwala również świadczyć usługi na wysokim poziomie, dlatego tak ważne jest, żeby zadbać o profesjonalną aranżację. Doradzamy, co powinno stanowić bazę do fryzjerskiego fachu.

Dobry początek

To w jaki sposób przyjmuje się klientów, świadczy głównie o szacunku do nich. Profesjonalne meble do salonu fryzjerskiego, nie tylko posłużą przez długi czas, będą również wizytówką Waszych usług. Bardzo istotnym punktem każdego salonu jest recepcja. Spraw, żeby wyglądem wpasowywała się w styl w jakim chcesz urządzić swój salon. Tak samo jak poczekalnia. Klienci czekając na swoją kolej, powinni czuć się zrelaksowani, dlatego ważny jest wybór wygodnej sofy i stolika.
 

Fotel fryzjerski

Podstawą każdego salonu jest fotel – miejsce dla naszego klienta. Zwrócić uwagę na odpowiednie wymiary, takie jak szerokość siedziska i wysokość oparcia. Na komfort użytkowania wpływa również obecność podłokietnika i podnóżka. Poza oczywistą wygodą, fotel powinien dobrze się prezentować i być wykonany z wysokiej jakości materiału. Sprawi to, że będzie wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. Fotel fryzjerski wyposażony w pompę hydrauliczną, umożliwiającą zmienianie wysokości siedziska, znacząco ułatwi pracę w salonie.

Myjnia fryzjerska

Żeby klient czuł się w Twoim salonie zrelaksowany, zapewnij mu wygodną myjnię fryzjerską. Gdy dysponujesz wystarczającą przestrzenią, najlepszym wyborem będą myjki kompaktowe. Misa musi być kompatybilna i dopasowana do fotela. Materiał, z którego wykonany jest fotel, powinien być odporny na ewentualny kontakt z wodą.

Pomocnik fryzjerski

Jeśli chcesz mieć wszystko pod ręką, pamiętaj o pomocniku fryzjerskim. Dzięki wózkowi na kółkach, wyposażonemu w specjalne szafki, fryzjer ma dostęp do wszystkich potrzebnych akcesoriów. Pozwala mu to skupić się na wykonywanych czynnościach, co znacznie usprawnia pracę salonu.

Konsola fryzjerska

Duże lustro to podstawa. Klient powinien mieć możliwość oglądania nie tylko siebie, ale również pracującego stylisty. Dopasuj wygląd konsoli do pozostałych mebli w salonie, atrakcyjne wnętrze zachęci do przebywania w nim. Dodatkowo w zależności od potrzeb, możesz wybrać oświetlone lustra lub wyposażone w podnóżki czy półki.

Taboret fryzjerski

Obrotowy taboret z możliwością regulacji znacznie poprawia samopoczucie naszego personelu. Pomaga odciążyć nogi i kręgosłup, ułatwiając wielogodzinną pracę. Dobre samopoczucie fryzjera, przekłada się również na zadowolenie Twoich klientów.

Klient przekraczając próg salonu jako pierwsze zwraca uwagę na porządek i profesjonalne wyposażenie. Poza satysfakcjonującą fryzurą, dbając o wygląd sprzętu i ogólny wystrój, zapewniasz końcowe zadowolenie. Urządzanie salonu wymaga podjęcia szeregu niełatwych decyzji, ale wybierając odpowiednie meble, masz gwarancję, że posłużą przez długie lata.

Grupa Tipmedia
Podziel się: