ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Laptopy powystawowe - jak wybrać najlepszy?

  • 21.08.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Laptopy powystawowe - jak wybrać najlepszy?
Nie zawsze domowy budżet umożliwia zakup wydajnego laptopa z wyższej półki. Nie znaczy to wcale, że trzeba być skazanym, na budżetowe, tanie rozwiązania. Przy niewielkiej ilości gotówki warto również zainteresować się tak samo dobrym, ale niedrogim rozwiązaniem, czyli laptopami powystawowymi.

Co to jest laptop powystawowy?

Laptopy powystawowe to najczęściej używane sprzęty odkupione od dużych przedsiębiorstw. Większe firmy podejmuje decyzje o zakupie komputerów mobilnych oraz stacjonarnych w leasingu. To znaczy atrakcyjnej biznesowej formie kredytowania. Dzięki temu po dwóch lub trzech latach mogą wymienić laptopy na nowsze, bardziej wydajne i w większym stopniu spełniające oczekiwania firmy. Starsze laptopy sprzedawane są po atrakcyjnych i bardzo konkurencyjnych cenach. Dzięki temu możliwe jest kupienie laptopa powystawowego, w bardzo dobrej kondycji, który będzie wydajny i niezawodny. Chociaż jest to sprzęt używany, to bardzo często posiada on również gwarancję producenta.

Czy warto jest kupować laptop powystawowy?

Kupując laptopa powystawowego, trzeba pamiętać o tym, że ten sprzęt sporo czasu już przeleżał na półce i nie jest on wyposażony w najnowsze podzespoły. Jednak na tym kończą się jego negatywne strony. Bardzo często takie laptopy powystawowe wyglądają jak nowe, a nie tracą nic, na swojej jakości i wydajności. Tego rodzaju laptopy powystawowe mogą być nawet kilka razy tańsze, niż w dniu premiery i zawierać wiele konkurencyjnych rozwiązań. Zazwyczaj są niewiele w tyle w porównaniu z aktualnie występującymi na rynku modelami.

Komu sprezentować taki laptop?

Laptopy powystawowe  można kupić zarówno dla początkującej firmy, która szuka niedrogich oraz sprawdzonych rozwiązań, jak i do domu jednorodzinnego, który ma ograniczony budżet. Większość z nich posiada już legalny system operacyjny. Jest to z pewnością ich dodatkowa zaleta. W wielu sklepach dysponujących laptopami powystawowymi do sprzętu dodawana jest również płyta instalacyjna. Dzięki temu można zainstalować go na nowo w razie potrzeby. Ważna jest również odpowiedź na pytanie: „Czy można kupi taki laptop na raty?”. Wszystko jest zależne od miejsca, w którym kupuje się laptopy powystawowe. W wielu sklepach internetowych laptopy powystawowe można kupić na raty w komfortowy dla ich klientów sposób. Jedną z metod jest podpisanie umowy ratalnej, która jest przywożona przez kuriera do domu.

Czy laptopy powystawowe mają gwarancję?

W sklepach internetowych bardzo często jest udzielana gwarancja na laptopy powystawowe. Zazwyczaj wynosi ona co najmniej pół roku, jednak zdarza się, jak w tym sklepie – http://www.tani-laptop.com/c/4/-powystawowe.html, że jest ona dłuższa. To sprawia, że wszystkie wykryte wady są od razu naprawiane. Natomiast w przypadku, gdy nie ma możliwości usunięcia uszkodzeń, to sprzęt zostaje wymieniony na nowy.

Czym różnią się laptopy powystawowe i komputery?

Nie tylko laptopy powystawowe znajdują się w sprzedaży. Bardzo ciekawą opcją są również komputery powystawowe stacjonarne. Chociaż nie są one zazwyczaj odpowiednie do gier, to bardzo dobrze sprawdzą się jako sprzęt do pracy biurowej, serfowania po internecie albo innych zadań, które nie są związane z dużą wydajnością.

Grupa Tipmedia
Podziel się: