ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Wystąpienia publiczne szkolenie – kto powinien wziąć w nim udział?

  • 17.08.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Wystąpienia publiczne szkolenie – kto powinien wziąć w nim udział?
Wystąpienia publiczne – ilu z nas je lubi? Z pewnością nie mają one zbyt wielu fanów. Powody są różne, jednak w wielu zawodach umiejętność płynnego wypowiadania myśli jest niezbędna. Sprawdź, kto powinien poważnie zastanowić się nad przejściem szkolenia z wystąpień publicznych.

Dlaczego nie lubimy przemawiać?

Większość z nas panicznie boi się stanąć na scenie. Ba, nie lubimy nawet stać na środku sali przed osobami, które znamy. Nie ma znaczenia czy jesteśmy studentem III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, czy dyrektorem w fabryce leków – każdy z nas może czuć dyskomfort przed przemawianiem. Skąd się on bierze? Powodów trzeba szukać w naszym dzieciństwie. Dla wielu z nas okres chodzenia do szkoły był najpiękniejszym czasem w życiu. Żadnych zmartwień, żadnych trosk, żadnego płacenia podatków. Tak myślimy dziś, jednak jako dzieci, praktycznie każdy z nas, miał jeden poważy problem – wystąpienia przed klasą. To był poważny stres, który udzielał się niemal każdemu. Skąd on się brał? Powód jest prosty – strach przed oceną. O ile w trakcie sprawdzianu pisemnego praktycznie go nie odczuwaliśmy, o tyle odpowiedź ustna przy biurku nauczyciela czy deklamacja wiersza wprawiała nas o drżenie nóg. Tutaj nie było miejsca na pomyłkę, skreślenie czy poprawienie. Uraz związany z wystąpieniem przed kolegami z klasy pozostał w wielu z nas do dziś.

Sztuka wystąpień publicznych – kto powinien ją opanować?

Mają go nawet osoby, które pracują w zawodach, w których sztuka wystąpień publicznych jest niezwykle istotna. A to właśnie one w pierwszej kolejności powinny pokonać swój strach i przejść szkolenie z wystąpień publicznych. Jednak po kolei, kto powinien być dobrym mówcą? Adam Grzesik, ze strony https://adamgrzesik.pl uważa, że każdy z nas. Dlaczego? Nigdy nie wiemy, kiedy ta umiejętność nam się przyda. Różne są koleje losu, dlatego warto być gotowym na wszystko. Jednak w pierwszej kolejności sztukę wystąpień publicznych powinni opanować pracownicy szczebla kierowniczego. Dyrektorzy departamentów, kierownicy działów, prezesi – oni często muszą mówić do ludzi. Muszą tłumaczyć, co planuje firma i przekazywać to w taki sposób, by zrozumieli to wszyscy pracownicy. Jednocześnie muszą być pewni siebie, by nie stracić autorytetu w oczach podwładnych. Szkolenie z przemawiania przyda się również osobom, które mają na co dzień kontakt z ludźmi. Przedstawiciele handlowi czy doradcy bankowi mówią dużo i często, dlatego istotne jest, by ich słowa były zrozumiałe. Wszak o wiele łatwiej sprzedać produkt czy usługę, gdy klient wie, co kupuje.

Wystąpienia publiczne szkolenie – gdzie znaleźć mentora?

Pytanie na które musimy jeszcze odpowiedzieć brzmi: „gdzie odbyć szkolenie z wystąpień publicznych?”. Na szczęście odpowiedź nie jest trudna. Znajdziesz ją pod tym linkiem lub w dalszej części tekstu. Wchodząc w powyższy link od razu znajdziesz się na stronie mentora od wystąpień publicznych, który krok po kroku wyjaśni ci, jak należy mówić do ludzi. Możesz również wybrać opcję numer 2 i po prostu wpisać w przeglądarkę hasło „wystąpienia publiczne szkolenie” lub inne pokrewne.

Grupa Tipmedia
Podziel się: