ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Dlaczego warto zastanowić się nad wynajmem magazynu?

  • 31.07.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto zastanowić się nad wynajmem magazynu?
Masz w planach remont mieszkania, przeprowadzkę albo zwyczajnie posiadasz za dużo rzeczy, ale z jakiegoś powodu nie potrafisz się z nimi rozstać? Jeżeli odpowiedź na przynajmniej jedno z powyższych pytań brzmi „tak”, to rozwiązaniem wszystkich Twoich problemów może okazać się wynajmem magazynu samoobsługowego. Jakie korzyści przemawiają za posiadaniem własnego boksu w magazynie self storage?

 

Czym jest magazyn self storage? W dużym skrócie to po prostu hotel dla rzeczy, przechowalnia, w której każdy z klientów może wynająć samodzielną przestrzeń. Moda na self storage przywędrowała do naszego kraju zza granicy – self storage największym uznaniem cieszy się w Stanach Zjednoczonych, gdzie z usług tego typu magazynów korzysta już co dziesiąte gospodarstwo domowe. Jakim konkretnie zaletom self storage zawdzięcza swoją rosnącą popularność na naszym rynku?

Więcej miejsca w domu

Im więcej mamy lat na karku, tym więcej przedmiotów posiadamy. Problem w tym, że nasza przestrzeń życiowa jest raczej mocno ograniczona. Niestety pozbycie się nadmiarowych rzeczy nie zawsze wchodzi w rachubę, bo przecież nie wyrzucimy rodzinnych pamiątek (mają wartość sentymentalną), sprzętu sportowego (akurat nie trenujemy, ale przecież zawsze możemy znowu zacząć, prawda?) albo dokumentów (z biurokracją nikt w tym kraju nie wygrał). Wynajem magazynu self storage to szybki i sprawdzony sposób na oczyszczenie przestrzeni życiowej ze zbędnych przedmiotów. Wystarczy podpisać umowę, przewieźć swoje rzeczy i gotowe – możemy ponownie cieszyć się wolną przestrzenią w domu.

Lepsze bezpieczeństwo

Niepotrzebne przedmioty najczęściej przechowuje się w piwnicach i na strychach. Problem w tym, że w pomieszczeniach tych niejednokrotnie panują bardzo złe warunki, a przecież nieodpowiednia temperatura i wilgotność powietrza są bezlitosne dla wrażliwych przedmiotów – szczególnie dokumentów, książek, obrazów czy sprzętu elektronicznego. Magazyny self storage mają tę przewagę, że w ich wnętrzu utrzymywane są zawsze optymalne warunki do składowania materiałów (wentylacja, kontrolowana temperatura). Nie mówiąc już o tym, że boksy samoobsługowe są podpięte do nowoczesnych systemów alarmowych oraz nieustannie monitorowane. To zwyczajnie bezpieczniejsza opcja niż tradycyjne trzymanie rzeczy w piwnicy.

Stały dostęp i różne rozmiary

Pracujesz w nieregularnych godzinach? Bez paniki – dostęp do magazynu i wynajętej powierzchni możliwy jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, przez 12 miesięcy w roku. Możesz zatem przywozić i zabierać swoje przedmioty, kiedy tylko najdzie Cię na to ochota – rano albo w nocy. Zawsze będziesz mile widziany. Dużą zaletą magazynów self storage jest też elastyczna umowa; to klient decyduje o czasie jej trwania, jest więc w stanie bez problemu dostosować ją do swoich indywidualnych potrzeb. A że magazyny samoobsługowe oferują boksy o różnych wymiarach, to możemy wynająć dokładnie tyle powierzchni, ile potrzebujemy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: