ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Jesteś kurierem? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

  • 27.07.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jesteś kurierem? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Złe warunki pogodowe, kolejna godzina za kierownicą, pośpiech, zmęczenie, stres – wszystko to sprawia, że kierowcy samochodów dostawczych są znacznie bardziej narażeni na niebezpieczeństwo niż inni uczestnicy ruchu drogowego. Ponadto przewożąc przesyłki czy inny towar trzeba wziąc za niego pełną odpowiedzialność. Z myślą o osobach trudniących się pracą kuriera powstała specjalna polisa, znana w branży jako Courier insurance.

Jaki zakres ma ubezpieczenie?

Ubezpieczenie skrojone na miarę w przypadku kuriera obejmuje ochroną kierowcę, kierowany przez niego pojazd służbowy oraz przewożone mienie. Brytyjskie firmy takie jak Insurance Factory dostosowują pakiety do oczekiwań osób, dla których samochód jest podstawowym narzędziem pracy, oferując m.in. zabezpieczenie na wypadek zniszczenia lub kradzieży transportowanego mienia.

Szczegóły przykładowego pakietu ubezpieczeniowego można znaleźć pod adresem https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance/courier-insurance.

Najważniejsze, że kompleksową ochroną zostanie objęty sam kierowca, którego ubezpieczenie powinno być nieco inne niż to skierowane do zwykłego kierowcy. Jeśli zdarzy się, że weźmiesz udział w stłuczce lub wypadku drogowym, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty związane z naprawą szkód, bez względu na to, czyja była wina całego zajścia. I co najważniejsze, jeśli Ty sam w nim ucierpisz, otrzymasz stosowne odszkodowanie.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej?

Nie da się ukryć, że dla większości z nas decydującym czynnikiem podczas wyboru polisy jest wysokość składki, jaką przyjdzie nam zapłacić. Trzeba więc zacząć od porównania ofert różnych firm, aby wybrać tą najkorzystniejszą. Do tego celu można wykorzystać ogólnodostępne porównywarki cen. Na wysokość składki może mieć wpływ model i wielkość samochodu, jakim się poruszasz – stawka może być wyższa, jeśli przewozisz paczki dużą ciężarówką a nie zwykłym samochodem osobowym (oczywiście istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia dla wszystkich pojazdów poruszających się po drogach, ochroną można więc objąć także rower czy skuter). Ponadto cena ubezpieczenia może zależeć również od wielkości firmy, w której pracujesz, rodzaju dostarczanego towaru, doświadczenia w przewożeniu mienia i udokumentowanej bezwypadkowej jazdy.

Idealna polisa dla kuriera daje pewność, że w razie nieszczęśliwego zajścia na drodze ktoś wyciągnie do nas pomocną dłoń. Jest to jedna z takich rzeczy, na których nie warto oszczędzać.

Grupa Tipmedia
Podziel się: