Staszów stawia na ekologię

  • 13.10.2015, 21:17 (aktualizacja 28.10.2015, 22:17)
  • Agnieszka Cybulska
Staszów stawia na ekologię Marcin Jarosz

Podziel się:

Oceń:

Miasto i Gmina Staszów przystąpiła do opracowywania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN). Będzie to strategicznym dokument, który określi kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego.

Pod definicją PGN kryją się przede wszystkim kwestie redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych czy zwiększenia efektywności energetycznej obiektów. Dobrze przygotowany plan gospodarki niskoemisyjnej pozwoli podnieść szanse gminy Staszów na uzyskanie dofinansowania ze środków krajowych i europejskich na realizację inwestycji związanych z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej czy dofinansowania montażu kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych dla budynków mieszkalnych.  Zdaniem burmistrza, pierwszym elementem tego procesu będzie inwentaryzacja źródeł ciepła, emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w budynkach znajdujących się w obrębie Gminy. Odbędzie się to przy pomocy ankiet, które każdy mieszkaniec gminy będzie mógł wypełnić.

- Zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiet, gdyż to pomoże nam określić kierunki przyszłych działań zgodnych zarówno z interesem społecznym, jak też z wymogami pakietu klimatycznego. Wypełnienie ankiety do niczego nie zobowiązuje – mówi Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć..

Ankiety w wersji papierowej dostępne będą u Sołtysów oraz w Urzędzie Miasta i Gminy. Dostępne są również na stronie www.staszow.pl w zakładce „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej” Wypełnioną ankietę można dostarczyć do 16 października, do Urzędu Miasta i Gminy lub do Sołtysa w miejscu zamieszkania, a także przesłać drogą elektroniczną na adres: [email protected]

 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe