Ostrowczanie wybrali

  • 26.10.2015, 11:52 (aktualizacja 28.10.2015, 09:39)
Ostrowczanie wybrali Adam Karek

Podziel się:

Oceń:

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne w Ostrowcu Świętokrzyskim. Najlepszy wynik w mieście osiągnął Andrzej Kryj, na którego zagłosowało 3254 wyborców. O porażce może mówić Platforma Obywatelska i PSL.

Dane, które prezentujemy są częściowe. Otrzymaliśmy informacje dotyczące tylko poszczególnych kandydatów i komitetów. Informacjami tymi dzielimy się z Państwem. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Najlepszy wynik w Ostrowcu Świętokrzyskim osiągnął Andrzej Kryj. Na ostrowieckiego kandydata Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 3254 wyborców. Drugi wynik osiągnął Zbigniew Ziobro, na którego głos oddało 2779 osób. Na Annę Krupkę, "jedynkę" na liście Prawa i Sprawiedliwości zagłosowały w Ostrowcu Świętokrzyskim 454 osoby, a szef świętokrzyskich struktur partii - Krzysztof Lipiec zdobył 142 głosy. Taki sam wynik osiągnęła Maria Zuba. 

Znacznie mniej powodów do zadowolenia mają w Platformie Obywatelskiej. Najlepszy wynik w Ostrowcu Świętokrzyskim osiągnął Grzegorz Schetyna. Na świętokrzyskiego lidera PO zagłosowało 3121 wyborców. Marzena Okła - Drewnowicz otrzymała 748 głosów, trzeci wynik należy do Pawła Celebańskiego, który otrzymał 671 głosów. 
Pozostali Kandydaci PO z Ostrowca Świętokrzyskiego: Jerzy Brożyna zdobył 399 głosów, Joanna Suska - 114 głosów.

Najlepszy wynik w mieście dla Polskiego Stronnictwa Ludowego osiągnęła Danuta Barańska - 473 głosy. Na  Kazimierza Kotowskiego,  "jedynkę" PSL, zagłosowało zaledwie 224 wyborców. Wyborcy niechętnie wybierali też Zjednoczoną Lewicę. Na Jana Szostaka zagłosowało 1099 osób. Lider listy, Andrzej Szejna zdobył 796 głosów. 

W Ostrowcu Św. liderem w wyścigu po mandat senatora został Jarosław Rusiecki, na którego zagłosowało 8768 mieszkańców miasta. Drugi wynik 4415 głosów otrzymał Jan Maćkowiak z Platformy Obywatelskiej. Trzeci wynik, 3797 głosów, zdobył Grzegorz Gajewski startujący z komitetu Kukiz 15. Piąte miejsce w wyścigu po mandat senatora zdobył Arkadiusz Bąk, na którego zagłosowało 3439 osób. 1148 głosów otrzymał Leszek Sułek reprezentujący komitet Polska Patriotyczna, a 337 głosów zdobył Zbigniew Rusak startujący z własnego komitetu.

Z komitetu Kukiz'15 najlepszy wynik osiągnął Piotr Liroy-Marzec, na którego w Ostrowcu Świętokrzyskim zagłosowało 1020 wyborców. Kandydat z Ostrowca Świętokrzyskiego Włodzimierz Religa zdobył na terenie miasta 207 głosów.  543 głosy zdobył w mieście Marcin Molenda. Na lidera .Nowoczesna Ryszarda Petru zagłosowało w Ostrowcu Świętokrzyskim 530 osób. Ostrowczanka startująca do sejmu z list tego ugrupowania, Edyta Handze zdobyła 426 głosów. 
Na listach Komitetu Wyborczego KORWiN  również nie  zabrakło reprezentantów Ostrowca Świętokrzyskiego. Najlepszy wynik na terenie miasta osiągnął lider Dawid Lewicki, na którego zagłosowało 637 mieszkańców. Drugi wynik zdobył Radosław Jesionek -  222 głosy. Z Komitetu Wyborczego Razem najlepszy wynik zdobyła Paulina Borek - 586 głosów, 133 głosy zdobył Paweł Piwowarski. 
Frekwencja w województwie świętokrzyskim wyniosła 46, 8 %. 

_

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa Rybus
Ewa Rybus 27.10.2015, 18:55
Gratulacje dla zwycięscow

Pozostałe