CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

"Operacja" w Pracowni Otwartej "Kontrola Jakości"

  • 25.05.2015, 10:35
  • Lokalna.TV
"Operacja" w Pracowni Otwartej "Kontrola Jakości"
Podziel się:
Oceń:
W sobotę 30 maja Stowarzyszenie Kulturotwórcze "Nie z tej bajki" zaprasza do Pracowni Otwartej „Kontrola Jakości”, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy Moniki Smyły pt. „Operacja”. Przewodnim tematem twórczości Moniki Smyły jest ludzie ciało: ciało rozkrojone, narządy wewnętrzne, skóra jako pokrywa.

W sobotę 30 maja Stowarzyszenie Kulturotwórcze "Nie z tej bajki" zaprasza do Pracowni Otwartej „Kontrola Jakości”, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy Moniki Smyły pt. „Operacja”. Przewodnim tematem twórczości Moniki Smyły jest ludzie ciało: ciało rozkrojone, narządy wewnętrzne, skóra jako pokrywa mięsa.


Obrazy te zdają się być obsesją artystki, do których powraca w różnych technikach artystycznych. Na ostrowieckiej wystawie zobaczymy obrazy, obiekty, video, hafty krzyżykowe a także prace oparte na ingerencji w powierzchnię płótna malarskiego. Całość składa się na wystawę z mocnym wizualnie przekazem. „Operacja” to intymna opowieść o traumatycznym doświadczeniu obcości własnego ciała poddanemu opresji operacji.

Wszystkie prezentowane na wystawie prace pochodzą z ostatnich kilku lat i mieszczą się na pograniczu malarstwa, rzeźby i instalacji.

Monika Smyła (ur. 1985) jest absolwentką wydziału malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i pracuje w Krakowie. Brała udział w licznych wystawach a także targach sztuki w kraju i za granicą.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 30 maja o godz. 18.00 Pracownia Otwarta "Kontrola Jakości", al. Solidarności 9, Ostrowiec Św. Wystawa czynna do 21 czerwca, w każdą niedzielę od 10.00 do 16.00

Wstęp bezpłatny

Lokalna.TV
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe