Nie żyje Jerzy Kościuszko

  • 14.01.2022, 20:38
  • #CodziennieWieszWięcej
Nie żyje Jerzy Kościuszko zdj. z archiwum LOKALNA.TV

Podziel się:

Oceń:

W wieku 92 lat zmarł wieloletni nauczyciel fizyki w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jerzy Kościuszko.

Jerzy Kościuszko urodził się 20 kwietnia 1929 roku w Hrubieszowie, jako jeden z ośmiorga dzieci Włodzimierza i Heleny. W rodzinnym mieście ukończył Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica. Podjął studia w zakresie fizyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej we Wrocławiu. Z ostrowieckim Liceum Ogólnokształcącym nr II im. J. Chreptowicza związany był w latach 1953 -1990. Po 37 latach pracy przeszedł na emeryturę.

Profesor Jerzy Kościuszko zapisał się w pamięci uczniów jako nauczyciel o ogromnej wiedzy, talencie pedagogicznym i życzliwości, zarówno wobec wychowanków, jak i kolegów z pracy. Był człowiekiem obdarzonym ogromnym czarem i urokiem osobistym. Jego zawodowy dorobek i zaangażowanie w pracę na rzecz młodzieży zostało uhonorowane wieloma nagrodami i odznaczeniami.

Nawet jako emeryt nie tracił kontaktu ze szkołą i uczniami. Był członkiem Towarzystwa Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.

✝️ Pogrzeb prof. Jerzego Kościuszki odbędzie się we wtorek (18 stycznia) o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w osiedlu Stawki w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z Profesorem rozmawialiśmy w 2018 roku, przygotowując reportaż na X jubileuszowy Zjazd Absolwentów „Chreptusa” .

[zobacz wideo]

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe