Znamy wyniki rankingu "Perspektywy 2022"

  • 12.01.2022, 12:38
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W środę, 12 stycznia ogłoszone zostały wyniki 22 Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. W tegorocznym rankingu znalazło się pięć liceów i trzy szkoły techniczne z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wśród liceów najwyższą pozycję zdobyło Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego, które w rankingu głównym zajęło 138 miejsce w kraju, a 4 w województwie świętokrzyskim, tym samym otrzymując „złotą tarczę”.

Na 276 miejscu w kraju znalazł się ostrowiecki „Chreptowicz”, w województwie na miejscu 6, awansując o jedną pozycję w porównaniu z rokiem ubiegłym. Liceum Ogólnokształcące nr III Im. Władysława Broniewskiego zajęło 22 miejsce w województwie i 708 w kraju. Gorzej niż w poprzednim roku, w rankingu wypadło Liceum Ogólnokształcące nr I im. St. Staszica. Z 18 pozycji w 2021 roku spadło na miejsce 30 w województwie w tym roku. W pierwszej 50 najlepszych świętokrzyskich liceów znalazło się również Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego, na 41 miejscu.

Jeśli chodzi o szkoły techniczne to zaskoczenia nie ma, najwyższą pozycję z ostrowieckich szkół zajął "THM". 143 miejsce w kraju, ale dopiero 4 w województwie. Przypomnijmy w ubiegłym roku ZS nr III był liderem wojewódzkiego rankingu. Na 12 miejscu w województwie, a 446 w kraju znalazł się Zespół Szkół nr 1 Im. Mikołaja Kopernika. Zespół Szkół nr II uplasował się na 32 miejscu w województwie i ponad pięćsetnym w kraju.

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe