Zaginięcia, zatrzymania, identyfikacje. Kryminalni podsumowali 2021 rok

  • 12.01.2022, 09:51
  • #LOKALNA.TV
Zaginięcia, zatrzymania, identyfikacje. Kryminalni podsumowali 2021 rok…

Podziel się:

Oceń:

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób to grupa funkcjonariuszy, która zajmuje się m.in. ustalaniem miejsca pobytu osób poszukiwanych, ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości czy identyfikacją osób zmarłych. Rok 2021 był czasem intensywnej pracy dla Zespołu. Policjanci zajęli się ponad 450 sprawami.

42 poszukiwanych listem gończym, blisko 300 z nakazem zatrzymania, ponad 110 ustaleń miejsca pobytu, tak w telegraficznym skrócie można podsumować 2021 rok pracy Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z ostrowieckiej komendy policji. Na brak pracy funkcjonariusze narzekać nie mogą, a ich działania do najłatwiejszych nie należą. 

Specyfika służby w Zespole Poszukiwań wymaga dużego zaangażowania, a często nawet poświęcenia na pracę czasu wolnego od służby. Funkcjonariusze nierzadko pracują w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie. Często zdarza się, że swoje czynności wykonują na terenie innych powiatów naszego garnizonu, ale także w innych miastach wojewódzkich. Funkcjonariusze podczas wykonywania codziennych czynności spotykają się z osobami, które aby uniknąć zatrzymania i kary wykazują się dużą determinacją i ukrywają w różnych miejscach np. łóżkach, szafach czy też piwnicach.

mówi - podkom. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Priorytetem w pracy tego Zespołu jest szybka reakcja i działania w przypadku kiedy dojdzie do zaginięcia osoby, której życie bądź zdrowie jest zagrożone. W 2021 roku policjanci interweniowali 44 razy. Miniony rok był czasem intensywnej pracy, ale funkcjonariusz nie zwalniają tempa. Od początku roku dzięki ich działaniom udało się zatrzymać 14 osób poszukiwanych. 

Wczoraj do grona zatrzymanych dołączyło dwoje ostrowczan. Jako pierwsza zatrzymana została 32-latka. Kobieta zgodnie z wydanym nakazem doprowadzenia ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności za dokonaną kradzież. Natomiast drugim zatrzymanym poszukiwanym okazał się 32-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od pół roku. W więziennej celi ma do odpokutowania karę 15 dni pozbawienia wolności również za dokonaną kradzież. Dodatkowo był on poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu w sprawie dotyczącej niewywiązywania się z obowiązku alimentacyjnego.

wyjaśnia - podkom. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ostrowieccy policjanci ubiegły rok mogą zaliczyć do intensywnych i udanych, mniej szczęścia mieli ci, którzy dali się złapać. 

 

 

#LOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe