Andrzej Pruś ponownie wybrany przewodniczącym Sejmiku

  • 10.01.2022, 20:17
  • #CodziennieWieszWięcej
Andrzej Pruś ponownie wybrany przewodniczącym Sejmiku Andrzej Pruś/ zdj. z archiwum LOKALNA.TV

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 10 stycznia odbyła się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, zwołana na wniosek radnych PiS. Wzięło w niej udział 29 z 30 radnych. Nieobecny był Grzegorz Banaś z Solidarnej Polski (członek klubu PiS).

Głównym punktem porządku obrad był wybór przewodniczącego Sejmiku. Radni PiS zgłosili ponownie Andrzeja Prusia, odwołanego z tej funkcji 27 grudnia, natomiast  radny Janusz Koza, który w ubiegłym roku wystąpił z klubu PiS, zgłosił kandydaturę Artura Konarskiego (wykluczonego z klubu PiS w czerwcu 2021 roku).

Głosowanie miało dwie tury. W pierwszej turze  Andrzej Pruś uzyskał 14 głosów, a jego kontrkandydat - Artur Konarski 12, trzy osoby wstrzymały się od głosu. Ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej, bezwzględnej większości, która wynosi 15, przewodniczący komisji skrutacyjnej stwierdził, że w takiej sytuacji będzie przeprowadzona druga tura głosowania, do której przejdzie kandydat z uzyskaną większą ilością głosów.

Andrzej Pruś w tajnym głosowaniu uzyskał 16 głosów "za" i tym samym został wybrany na przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego . 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe