Powrót do szkoły. Czy na pewno spokojny?

  • 10.01.2022, 14:39
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 roku w szkołach podstawowych i średnich decyzją rządu wprowadzono naukę zdalną. W poniedziałek, 10 stycznia do szkół wróciło ponad 4,5 mln uczniów.

Póki co nie mamy żadnego sygnału od naszych dyrektorów z przedszkoli  i szkół podstawowych, w temacie zwiększonej absencji wśród uczniów czy nauczycieli. 

- mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

Sytuacja jest stabilna również w szkołach średnich. Nie obserwuje się większej absencji wśród młodzieży i nauczycieli.

Uczniowie według informacji dyrektorów, wrócili dziś do pracy zdalnej bez żadnych utrudnień, zdarzają się pojedyncze nieobecności.Oprócz szkół średnich do nauki powrócili podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim i uczniowie korzystający z bursy przy szkole mistrzostwa sportowego.

- mówi Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Uczniowie z województwa świętokrzyskiego do szkół będą chodzić tylko do końca tego tygodnia, czyli 14 stycznia, ponieważ od poniedziałku 17 stycznia rozpoczną się ferie zimowe i potrwają 30 stycznia. Wzorem lat ubiegłych w przedszkolach i szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla tych, którzy ferie będą spędzać w mieście. Ferie zimowe 2022 od 17 stycznia rozpoczną uczniowie z województw: świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. Natomiast od 24 stycznia wolne będą miały dzieci z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 31 stycznia dołączą do nich uczniowie województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego a ostatnia tura będzie dotyczyć województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe