Ruszyła pomoc dla pogorzelców ze Świrny. W sylwestrowy poranek stracili cały dobytek

  • 10.01.2022, 13:17
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ruszyła pomoc dla rodziny ze Świrny. która straciła dom w pożarze. W ostatni dzień ubiegłego roku dobytek rodziny z gminy Bodzechów został strawiony przez ogień.

Świrna, to miejscowości położna na granicy gminy Bodzechów i Ostrowca Świętokrzyskiego. To tutaj od trzech lat swoje miejsce na ziemi mieli Aneta i Tomasz Modras. W ostatni dzień minionego roku ich dom spłonął. W realizację swoich zamierzeń zainwestowali wszystkie oszczędności. Pod koniec ubiegłego roku spłacili ostatnią ratę kredytu, zaciągniętego na dom.
Wystarczyło kilka godzin, by dom zmienił się w pogorzelisko. Dom pogorzelców nie nadaje się do zamieszkania. Państwo Modras stracili w pożarze dobytek życia. Z dnia na dzień zostali z małym synem bez dachu nad głową. Ale nie zostali sami, bez pomocy. Dzięki życzliwym ludziom, mogli tymczasowo zamieszkać w Chmielowie. Rodzina dostała pomoc finansową z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzechowie. Do pomocy w uprzątnięciu pogorzeliska gmina wysłała ekipę porządkową. Zorganizowaniem wsparcia zajęła się miejscowa radna. Na rzecz rodziny prowadzone są licytacje i zbiórki. 
W pomoc włączyła się Fundacja Bo w nas jest moc, której podopiecznymi są Aneta i Tomasz. 
Utworzona została grupa Ostrowiecki Bazarek Fundacji. Grupa działa w celu pomocy w zbiórce pieniężnej na odbudowę domu po pożarze pani Anety i pana Tomka ze Świrny Gmina Bodzechów.


 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe