OSTROWIEC : Przybywa w szpitalu chorych na COVID-19

  • 02.12.2021, 10:44
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim zajęte są wszystkie łóżka, zarezerwowane dla pacjentów z koronawirusem.

W szpitalach w województwie świętokrzyskim zabezpieczonych jest ponad 950 łózek dla pacjentów z COVID-19. Pod koniec listopada wojewoda świętokrzyski wydał decyzję o wydzieleniu takich łóżek w lecznicach w Opatowie, Sandomierzu i Staszowie. Również w szpitalu powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim jest 30 łóżek zarezerwowane dla zarażonych koronawirusem. 

Mamy pełne obłożenie. Dodatkowo zajęte są łóżka z respiratorami. Niestety, dużo pacjentów umiera z powodu powikłań pokowidowych

- informuje dr Adam Karolik, dyrektor d/s medycznych szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Wojewoda świętokrzyski poinformował, że na razie nie ma potrzeby rozszerzania bazy łóżkowej dla pacjentów z COVID-19. Jeżeli jednak zaistniałaby taka potrzeba, wówczas w tych szpitalach, w których już leczeni są zakażeni koronawirusem wyznaczone będą kolejne miejsca. Dotyczy to również ostrowieckiej lecznicy.
 

Jeżeli będzie taka konieczność, wygospodarujemy kolejne łóżka. Ale będzie się to wiązało z czasowym wyłączeniem jakiegoś oddziału 

- zaznacza dr Karolik.

Liczba chorych na COVID-19 w regionie świętokrzyskim rośnie. Według danych Ministerstwa Zdrowia, w środę,1 grudnia koronawirusa potwierdzono u 638 mieszkańców regionu. Z powodu powikłań zmarło 19 osób. 

W powiecie ostrowickim zachorowało 72 mieszkańców, a zmarły 3 osoby. 

 

#szczepimy sięWzmocnij swoją odporność przeciw COVID-19 i przyjmij dawkę szczepionki

[kampania społeczna]

Trzecia Dawka

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe