Dzieci potrzebują pomocy psychologicznej. Czy specjaliści pojawią się w szkołach?

  • 29.11.2021, 14:45
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Eksperci alarmują, że stan zdrowia psychicznego u dzieci pogarsza się. Szczególne piętno odcisnęła na nich pandemia koronawirusa, która wymusiła na szkołach wprowadzenie nauki zdalnej. Według statystyk policyjnych wzrasta liczba samobójstw wśród osób poniżej 18 roku życia. W 2020 roku na swoje życie targnęło się 116 nastolatków i dzieci. Dlatego ważne jest aby to właśnie tej grupie poświęcić najwięcej uwagi i zapewnić dostęp do specjalistów.

Wsparcie specjalistów ma zostać zapewnione dzieciom z Przedszkoli Publicznych Nr 12 i 21 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zdaniem Arona Pietruszki, radnego Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – to za mało, bo dzieci pomocy potrzebują również w szkołach podstawowych. W tej sprawie złożona została interpelacja, która spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony władz miasta. Obecnie trwają konsultacje z dyrektorami szkół podstawowych, co do wdrożenia takiego rozwiązania oraz kilku innych możliwości niesienia pomocy dzieciom i młodzieży.

Wdrożenie programu profilaktycznego związany ze zdrowiem psychicznym u najmłodszych jest wyzwaniem z powodu braku specjalistów, którzy są potrzebni w każdej szkole i przedszkolu, bo oprócz pedagogów w placówce był chociaż jeden psycholog dziecięcy. Do tej pory psycholog szkolny zatrudniony został tylko w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5. Czy kolejni specjaliści pojawią w szkołach, okażę się do końca bieżącego roku. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Żaneta
Żaneta 30.11.2021, 20:31
Brawo Panie Radny takich inicjatyw potrzeba !

Pozostałe