Młodzież z ostrowieckiego ZDZ-u integruje się wirtualnie z uczniami z Izraela

  • 25.11.2021, 10:54
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Walka z antysemityzmem, wzbudzenie wśród młodzieży poczucia tolerancji, zetknięcie się z inną kulturą - taką szansę ma 45 uczniów z ostrowieckiego z ZDZ-u, którzy biorą udział w zadaniu publicznym pod hasłem „Międzynarodowa wymiana młodzieży w formie on-line lub tradycyjnej”. W projekcie uczestniczy również szkoła z Tel Awiwu.

Pierwsze wirtualne spotkanie uczniów z Polski i Izraela odbyło się w środę, a udział wzięło w nim 35 uczestników. Poprowadził je Bartosz Duszyński z Żydowskiego Muzeum Galicja. W trakcie łączenia on-line obecny był poseł, Andrzej Kryj.

W sumie takich spotkań będzie cztery. Poza integrowaniem, młodzież z obydwu krajów zapozna się z historią i kulturą Żydów z terenu powiatu ostrowieckiego i województwa świętokrzyskiego. Ponadto, zaplanowano szereg innych działań. 

- Odbyliśmy już wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zrobiło to ogromne wrażenie na naszych młodych uczniach. Przygotowujemy wyjazd do Auschwitz-Birkenau, a dwóch uczniów Michał Wachowicz i Dawid Burtan stworzyli film w języku angielskim o Ostrowcu Świętokrzyskim 

- mówi dyrektor ostrowieckiego ZDZ-u, Izabela Pustuła

„Międzynarodowa wymiana młodzieży w formie on-line lub tradycyjnej” zakończy się 15 grudnia. Zadanie publiczne współfinansowało Ministerstwo Edukacji i Nauki w kwocie 19 tysięcy złotych.

 

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe