Odznaczenia i podziękowania dla Honorowych Dawców Krwi

  • 24.11.2021, 14:46
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W organizmie dorosłego człowieka krąży ok 5 litrów krwi, można więc przyjąć , że jeden Honorowy Dawca Krwi, który oddaje czasem ponad 30 litrów krwi, może uratować przynajmniej pięciu innych osób. Liczby są jednak niczym wobec człowieczeństwa.

Dane z punktów krwiodawstwa pokazują, że coraz mniej osób decyduje się na podzielenia cząstką siebie z innymi. Liczba dawców spada, potrzeby rosną, nie milkną apele o uzupełnianie braków krwi. Nadzieja w ludziach młodych i szkolnych kołach PCK oraz tych, którzy z własnej nie przymuszonej woli oddają ten najcenniejszych dar. Krwiodawców cechuje skromność i bezinteresowność, ale rejonowe oddziały Polskiego Czerwonego Krzyża czują się w obowiązku aby publicznie tym osobom dziękować. Okazją są bez wątpienia obchodzone od 22 do 26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa. Ostrowieckie spotkanie zorganizowane 23 listopada, było również podsumowaniem aktywności lokalnych krwiodawców. Wręczono 24 odznaczenia i podziękowano za bezinteresowną służbę na rzecz drugiego człowieka. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe