Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka?

  • 24.11.2021, 13:07 (aktualizacja 24.11.2021, 15:29)
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Częstocicach, którzy mają emocjonalne problemy w tym roku szkolnym mogą korzystać ze specjalnej salki terapeutycznej. To tu odbywają się zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.  

Zajęcia grupowe odbywają się systematycznie raz w tygodniu, a biorą w nich udział dzieci typowane przez rodziców i nauczycieli. Pani Aneta jedną z grup prowadzi już trzeci rok. Początki łatwe nie były, ale teraz widać efekty. 

- Nikt się o nic nie kłóci, potrafią współdziałać ze sobą. To są duże osiągnięcia

- mówi Aneta Zawadzka ze Szkoły Podstawowej w Częstocicach. 

W Częstocicach dbają również o korekcję wad postawy ciała u dzieci. Stosując profilaktykę, przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 mogą uczęszczać na zajęcia gimnastyki korekcyjnej. Ponadto, w grudniu z kolei w placówce pojawi się „Różowa Skrzyneczka”. To ogólnopolska inicjatywa mająca na celu walkę z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. 

Jak widać szkoła w Częstocicach zmienia się. Oddana w tym roku do użytku sala terapeutyczna oraz kolejne inicjatywy, a przy tym aktywny udział dzieci i nauczycieli w akcjach społecznych są odpowiedzią na potrzeby i zachętą do wyboru placówki - jako tej, która uczy, bawi i opiekuje się zapewniając rozwój dzieci i społeczną integrację.

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe