OSTROWIEC: Awans w rankingu to dobra informacja dla inwestorów

  • 23.11.2021, 14:01
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Działalność samorządów często odzwierciedlana jest w plebiscytach, konkursach i rankingach, umiejscawiając zarówno rozwój jak i pozycję gospodarczą miast i gmin. Ranking finansowy służy przede wszystkim do oceny władzy poprzez sposób zarządzania finansami. Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował w ostatnim czasie ranking przygotowany przez Katedrę Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W opublikowanym rankingu pod uwagę brano siedem wskaźników m.in. obciążenie wynikające z tytułu wynagrodzeń i wysokość zobowiązań względem dochodów. To właśnie te dwa wskaźniki pozwoliły zadecydowały o tym, że Ostrowiec Świętokrzyski na 236 Gmin Miejskich uplasował się na 26 pozycji rankingu. W zestawieniu z rokiem 2019 Ostrowiec awansował o 11 miejsc do góry, ale analizując cały ranking zauważalna jest pogarszająca się sytuacja samorządów.

Ranking opracowany przez Katedrę Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, jest dokumentem, który nie tylko pokazuje kondycje finansową miasta, ale również buduje wiarygodność dla potencjalnych inwestorów. Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z niewielu miast, które nie ma zadłużenia, zatem nie zagrożone są inwestycje wymagające wkładu własnego. Miasto w każdym momencie może zaciągnąć kredyt, choć budżet na 2022 rok wydaje się być proinwestycyjny. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe