Senator podziękował radnym

  • 23.11.2021, 10:36 (aktualizacja 24.11.2021, 15:30)
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Senator Jarosław Rusiecki podziękował radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego za przychylne decyzje odnośnie zapewnienia finansowania generalnego remontu drogi 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Generalny remont odcinka drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz budowa mostu na rzece Kamiennej, staje sie faktem. Zarząd Województwa zgłosił to zadanie do programu inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Planowana inwestycja drogowa w drugim co do wielkości mieście województwa świętokrzyskiego będzie dofinansowana z rządowych pieniędzy, w kwocie 87 mln złotych. Całość ma kosztować około 92 mln złotych. 
Na poniedziałkowej sesji ( 22 listopada) radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego jednogłośnie zgodzili się, zapewnić pełne finansowanie przebudowy, co zostało zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Świętokrzyskiego. 
Uczestniczący w obradach senator Jarosław Rusiecki podziękował marszałkowi, przewodniczącemu Sejmiku oraz wszystkim radnym, za jednomyślność i zgodę na wpisanie zadania. 

Aleja 3 Maja i dalej ciąg ulic w kierunku północnym stanowią oś komunikacyjną Ostrowca Świętokrzyskiego. To bardzo ważne, że po wielu latach oczekiwań remont zostanie wykonany.  

podkreślił senator PiS, Jarosław Rusiecki

Ostrowiecki parlamentarzysta podziękował radnym Sejmiku również za gest solidarności  dla służb mundurowych, służących na granicy polsko- białorouskiej i włączenie się w akcję Murem za polskim mundurem. 

 

 

 

 

 

 


 

 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe