OSTROWIEC: Coraz bliżej przebudowa drogi wojewódzkiej

  • 22.11.2021, 13:08
  • Gabriela Soboń
OSTROWIEC: Coraz bliżej przebudowa drogi wojewódzkiej zdjęcie FB /Arkadiusz Bąk

Podziel się:

Oceń:

Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego na dzisiejszej sesji ( poniedziałek, 22 listopada) podjęli uchwałę o wprowadzeniu do budżetu województwa 87 mln złotych. To dotacja, jaka została przyznana z programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" na remont drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz budowę mostu na rzece Kamiennej.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, widząc potrzebę wykonania gruntownego remontu odcinka drogi wojewódzkiej 754, przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski, złożył wniosek o dofinansowanie zadania do programu "Polski Ład". Inwestycja polegająca na przebudowie ciągu ulic aleja 3 Maja, Okólna, Denkowska i Radwana wraz z budową mostu na rzece Kamiennej, otrzymała dofinansowanie z rządowych pieniędzy, w kwocie 87 mln złotych. 

Pieniądze z "Polskiego Ładu" już są do dyspozycji władz województwa. Na posiedzeniu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, które odbyło się dziś, 22 listopada, radni wprowadzili pieniądze do budżetu. Posiadanie przez Sejmik pokrycia finansowego, umożliwia ogłoszenie przetargu. jest to możliwe jeszcze w tym roku. 

Inwestycja w Ostrowcu Świętokrzyskim ma kosztować około 92 mln złotych. Zgodnie w przyjętym podziałem finansowym, w 2022 roku na to zadanie będzie wydatkowane 500 tys. złotych. W latach 2023 i 2024 po 45 mln 754 471 złotych rocznie.    

 

    

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe