SOBOTA W MUZEUM | Poznajcie leśne śpiochy

  • 22.11.2021, 10:37
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zima zbliża się wielkimi krokami. Czas zatem się na nią przygotować. Jak robią to zwierzęta? O tym w sobotę 27 listopada o godz. 11:00 będzie można się dowiedzieć podczas warsztatów w ramach cyklu "Sobota w muzeum".

Podczas spotkania poświęconego leśnym śpiochom w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki z pewnością dowiemy się, że zwierzęta mają różne sposoby na przetrwanie zimy. Część z nich, np. bociany czy żurawie, wybierają ucieczkę do ciepłych krajów, inne zaś zmieniają dietę. Są też takie, które zapadają w sen zimowy. Ostatnią opcję wybierają m.in. płazy, gady i część ssaków. To właśnie „leśne śpiochy” będą tematem sobotnich zajęć. Dowiemy się, co zwierzęta robią, aby przygotować się do takiego snu oraz jakie miejsca wybierają na długi wypoczynek. Zwrócimy uwagę na zwierzęta, które zimę spędzają w Rezerwacie Krzemionki, jak np. jeże i nietoperze.

Organizatorzy warsztatów zapraszają w sobotę do muzeum na spacer po rezerwacie połączony z warsztatem plastycznym.

27 listopada godz. 11:00, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. Wstęp: 10 zł/os. Zapisy: telefonicznie pod nr  41 260 55 50 lub mailowo [email protected].

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe