OSTROWIEC : Seniorzy bawili się na balu andrzejkowym

  • 21.11.2021, 09:35
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Blisko 50 seniorów bawiło się na imprezie w Szkole Podstawowej numer 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie integracyjne zorganizowała Lokalna Grupa działania „Krzemienny Krąg” wspólnie ze Stowarzyszeniem ”Razem dla Piątki” oraz Radą Osiedl Ogrody.

Seniorzy w gościnnych murach szkoły podstawowej na osiedlu Ogrody, przed pandemią, spotykali się regularnie. Organizowane były zabawy andrzejkowe czy świętowano Dzień Seniora.  W piątek postanowiono wrócić do dobrych praktyk. W imprezie uczestniczyło blisko 50 seniorów, głównie mieszkańców osiedla Ogrody. Impreza została zorganizowana w klimacie lat 80-tych wieku. Panie zadbały o charakterystyczne elementy stroju, jakie noszono trzy dekady temu. Zaś na stołach królowały potrawy rodem z PRL-u.

Wiemy, jak ważna jest dla nich możliwość kontaktu bezpośredniego i wzajemne towarzystwo. Dlatego cieszę się, że po roku przerwy mogliśmy się spotkać, pobawić, spędzić mile wieczór. Poświętować  dzień seniora

- uważa Jarosław Kuba, prezes Stowarzyszenia LGD „Krzemienny Krąg”

Seniorzy zgodnie mówili, że wyjście z domu, spotkanie ze swoimi rówieśnikami, jest dla nich bardzo ważne. I czekają na kolejne wydarzenia. Wspólnie z mieszkańcami osiedla Ogrody bawili się radni i przedstawiciele miejskich instytucji.

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe