Wyrzuciła oszczędności przez okno

  • 19.11.2021, 14:39
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Cały czas policja apeluje do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako przedstawiciele różnych instytucji. We wszystkich takich przypadkach należy zastanowić się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starać się rozwiać, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo,że po drugiej stronie telefonu jest przestępcą podającym się za policjanta, prokuratora lub inną osobę ciesząca się zaufaniem społecznym.

Wczoraj do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw na tzw. policjanta. Niestety w jednym przypadku przestępcom udało się oszukać seniorkę. Na numer stacjonarny 74-letniej mieszkanki Starachowic zadzwonił mężczyzna podająca się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz powiedziała, że rozpracowywana jest grupa przestępców i możliwy jest napad na jej mieszkanie. Polecił seniorce, aby spakowała do torebki pieniądze i cenne przedmioty, aby uchronić je przed utratą, a następnie kosztowności ma wyrzucić przez okno. Kobieta uwierzyła, że ma do czynienia z prawdziwym policjantem i tak zrobiła. W reklamówce oprócz pieniędzy była również biżuteria. Dopiero po rozmowie z osobą z rodziny uświadomiła sobie, że została oszukana. Starsza kobieta łącznie straciła ponad 20 000 złotych.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe