Ministerstwo Zdrowia wysyła SMS

  • 19.11.2021, 12:16 (aktualizacja 19.11.2021, 12:33)
  • Gabriela Soboń
Ministerstwo Zdrowia wysyła SMS

Podziel się:

Oceń:

Osoby, które są w pełni zaszczepione mogą spodziewać się SMS z Z Ministerstwa Zdrowia. Resort tą drogą będzie informował o możliwości zaszczepienia dawką przypominającą. W wiadomości tekstowej będzie konkretna data, od kiedy można udać się na szczepienie.

Do osób zaszczepionych drugą bądź pierwszą dawką, w zależności od rodzaju przyjętej szczepionki, trafi SMS o treści „Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Od (data) możesz zapisać się na dawkę przypominającą i wydłużyć o rok Twój certyfikat". 

Każda dorosła osoba może przyjąć dawkę przypominającą po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia dwoma dawkami lub jedną dawka szczepionki Johnson&Johnson. Ministerstwo wystawiło dotychczas 4,85 mln e-skierowań na dawkę przypominającą, a skorzystało z niej 1,6 mln osób.
SMS z informacją o dacie, od której można przyjąć już dawkę przypominającą nie jest jednak jedyną wiadomością, która będzie wysyłana z Ministerstwa Zdrowia do osób w pełni zaszczepionych. W dniu, w którym dana osoba będzie już mogła się zaszczepić, otrzyma kolejne powiadomienie: „Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Możesz już zapisać się na dawkę przypominającą. Wydłuży to Twój certyfikat o rok. Zadzwoń pod bezpłatny numer 989”.

Specjaliści przekonują, że trzecia dawka zdecydowanie podnosi odporność osoby zaszczepionej. Przy rosnącej licznie zachorowań na COVID - 19 i zgonów, szczepionka to jedyna metoda ochrony organizmu. W opinii lekarzy, zaszczepienie nie jest jednoznaczne z tym, że po raz kolejny osoba nie zarazi się koronawirusem, ale przebieg choroby będzie znacznie łagodniejszy.    
W powiecie ostrowieckim w pełni zaszczepionych jest niewiele ponad 34 tysiące osób, co stanowi 50,4 procenta. 

 

Z piątkowych raportów wynika, że w województwie świętokrzyskim wykryto 500 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu zachorowania na COVID-19 zmarło kolejnych dwóch mieszkańców regionu. W powicie ostrowieckim przybyło 61 nowych zakażeń.

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe