WTZ „Szansa” inwestuje w oszczędzanie

  • 18.11.2021, 14:25
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od ubiegłego roku Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” starało się o grant z „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami” dofinansowanego z funduszy PFRON-u. Środki udało się zdobyć dzięki podpisanej w lipcu bieżącego roku umowie, a dzięki dofinansowaniu na budynku przy ulicy Żabiej rozpoczęły się prace związane z zamontowaniem klimatyzacji i fotowoltaiki.

Inwestycja to koszt ponad 280 tys. Zł, z czego ponad 125 tys. Zł to środki własne, a 160 tys. Pochodzi z dofinansowania PFRON-u. Celem montażu obu instalacji jest przede wszystkim poprawa komfortu i oszczędność.W skali roku opłaty za energie elektryczną budynku przy ulicy Żabiej sięgały nawet do 22 tys. zł rocznie. Ile oszczędności przyniesie fotowotalika tego jeszcze nie wiadomo, jednak ważne jest, że każda oszczędność to szansa dla „Szansy” na zakup dodatkowego sprzętu rehabilitacyjnego.  

Obecnie zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Szansa” odbywają się stacjonarnie, dzięki temu, że zdecydowana większość personelu jak i podopiecznych jest zaszczepionych przeciw Covid-19, a nowa klimatyzacja i instalacja fotowoltaiczna będzie miała wpływ na jakość i rozwój zajęć terapeutycznych.

[ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe