OPATÓW: Umowa na łącznik z obwodnicą

  • 18.11.2021, 08:59 (aktualizacja 18.11.2021, 09:07)
  • Gabriela Soboń
OPATÓW: Umowa na łącznik z obwodnicą

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje podpisanie umowy z wykonawcą na budowę północnego łącznika do obwodnicy Opatowa.

W przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie 3 kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 74 oferty złożyło 10 wykonawców.  Za najkorzystniejszą komisja przetargowa uznała ofertę, opiewającą na około 57,5 mln zł. Przetarg na projekt i budowę łącznika drogi krajowej z planowaną obwodnicą Opatowa został pozytywnie oceniony przez Urząd Zamówień Publicznych. Kolejnym krokiem, po przedstawieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania robót, będzie podpisanie umowy, co GDDKiA planuje jeszcze w tym roku.

Łącznik północny połączy węzeł Opatów, planowany w ramach obwodnicy Opatowa z drogą krajową w okolicy Adamowa. Projektowany jest jako jednojezdniowa droga główna ruchu przyspieszonego o długości około 3 km z obiektami inżynierskimi na trzech skrzyżowaniach z drogami powiatowymi. W ramach zadania powstaną drogi dojazdowe dla skomunikowania przyległych terenów. Na łącznik będzie można wjechać poprzez dwa ronda. 
 

- wyjaśnia Małgorzata Pawelec - Buras, rzecznik GDDKiA w Kielcach. 


Dzięki budowie łącznika północnego, który w przyszłości będzie połączony z projektowaną aktualnie 12-kilometrową obwodnicą, ruch pojazdów zostanie wyprowadzony z centrum Opatowa, Kierowcy podróżujący na trasach Kielce - Lublin czy Radom - Ostrowiec Świętokrzyski oraz Annopol - Kraśnik, nie będą musieli wjeżdżać do miasta. Obwodnica oraz łącznik północny zrealizowane zostaną w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.   

 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe