Rusza budowa V etapu Zagłoby

  • 16.11.2021, 20:44
  • Gabriela Soboń
Rusza budowa V etapu Zagłoby

Podziel się:

Oceń:

Wykonawca przejął teren pod budowę V odcinka ulicy Zagłoby. Nową drogą pojedziemy w 2024 roku.

Inwestycja w ciągu drogi krajowej nr 9 realizowana jest od ubiegłego roku w systemie Projektuj i buduj. Wykonawca na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej złożył w bieżącym roku wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. We wrześniu uzyskał decyzję, w październiku stała się ona ostateczna. We wtorek wykonawca wszedł na teren budowy.

W pierwszej kolejności planowane jest wytyczenie i inwentaryzacja terenu, sprawdzenie pod kątem saperskim i archeologicznym, przygotowanie zaplecza oraz wycinka drzew i krzewów. Zasadnicze roboty planowane są już w przyszłym roku, ale wykonawca nie wyklucza rozpoczęcia odhumusowania terenu jeszcze przed sezonem zimowym.

- informuje Małgorzata Pawelec - Buras, rzecznik GDDkiA w Kielcach.

Inwestycja będzie realizowana ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych i opiewa na kwotę 52,9 mln zł. Zgodnie z umową, wykonawca ma 36 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie drogi z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych. Inwestycja powinna być gotowa w 2024 roku.

W ramach zadania wybudowany zostanie odcinek jednojezdniowej drogi o długości 2,7 km. Planowana jest m.in. korekta części istniejącego węzła Brezelia, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu nowej drogi w istniejącą trasę. 

V etap ulicy Zagłoby to inwestycja, która zamknie ciąg ulic tworzącą tak zwaną małą obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego. Po jej ukończeniu możliwe będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta.

 

 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe