ĆMIELÓW: Uczniowie muszą jeść zdrowe i pełnowartościowe posiłki

  • 15.11.2021, 15:10
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ciepły, zdrowy posiłek ma wpływ na zrównoważony rozwój ucznia. Aby móc to zapewnić samorządy sięgają po środki, które mogą przeznaczyć nie tylko na zakup produktów do przygotowania obiadów, ale również na tworzenie i modernizację stołówek. Z takiej możliwości skorzystała gmina Ćmielów, która już po raz drugi sięgnęła po środki z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Stołówka powstała dzięki wsparciu z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, a wartość dofinansowania wyniosła 80 tys. Zł. W sumie cała inwestycja kosztowała gminę ok 150 tys. zł. Statystyki pokazują, że coraz więcej dzieci, zwłaszcza w wieku szkolnym nie jada drugich śniadań, a obiad spożywa po godzinie 16:00. Posiłek zapewniony przez szkolną stołówkę jest zatem jak najbardziej wskazany, a teraz w czasie pandemii nie bez znaczenia jest jego wpływ na zdrowie i samopoczucie uczniów. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Ćmielowie stołówka jest w pełni wyposażona. Do użytku oddano jadalnię oraz część kuchenną z nowoczesnym piecem konwekcyjnym. Program „Posiłek w szkole i w domu”, składa się z trzech modułów: pierwszy moduł to wsparcie i posiłek adresowany do dzieci i młodzieży. Drugi to posiłek adresowany do osób starszych, a trzeci zakłada doposażenie i poprawę standardu już działających stołówek. Program będzie realizowany do 2023 roku, a na jego realizację przeznaczono ponad 2,5 mld zł. [ZOBACZ WIDEO]

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe