Leśnicy i straż leśna zwiększają ilość patroli

  • 22.10.2021, 13:09
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Leśnicy tropią złodziei stroiszu i przestrzegają: nie będzie tolerancji dla niszczenia środowiska. Każdego roku straż leśna wystawia ponad pięćset mandatów. To prawdziwy skarb lasu. Tak o tych maleńkich zarodnikach jodły mówią leśnicy. Doglądają i troszczą się by z kilku igieł wyrosło zdrowe drzewo. Niestety widok uciętych gałązek - jest coraz częstszy. Drzew nie okaleczają zwierzęta, a ludzie.

Przed nami 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych. Już teraz porządkujemy groby najbliższych i przygotowujemy wiązanki kwiatów. Te najczęściej robione są na stroiszu jodłowym, który nie zawsze pochodzi z legalnego źródła. Kradziony z lasów stroisz wykorzystywany jest do produkcji wieńców i ozdób. Niestety, okaleczone drzewa zwykle obumierają i trzeba je wyciąć. Wszystko przez zwykłą ludzką chciwość. To właśnie świętokrzyskie lasy jodłowe są najczęściej odwiedzane przez złodziei nie tylko z okolicy ale również spoza województwa. Obecnie wiele z Nadleśnictw oferuje możliwość zakupu gałązek jodłowych, a wiele firm prowadzi całe plantacje, gdzie można je pozyskać legalnie, bez uszczerbku na zdrowiu okolicznych lasów. Należy przypomnieć, że kradzież gałązek jodłowych jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości 500 zł, ale sprawa może znaleźć swój finał w sądzie.

[ZOBACZ WIDEO]

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe