BAŁTÓW: Takie chwile są ważne

  • 22.10.2021, 11:41
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Osiem par z gminy Bałtów, które przeżyły wspólnie pół wieku, świętowało złote gody. Uroczystość odbyła się w czwartek, 21 października. Ze względu na pandemię miała skromniejszy charakter niż w minionych latach. Mimo to nie brakowało wzruszeń i wspomnień.

Małżonkowie świętujący pół wieku wspólnego życia doskonale pamiętają jakie były początki ich związku, gdzie się poznali. Choć od tego czasu minęło kilkadziesiąt lat, wspomnienia są ciągle żywe. Opowiadając o swoim wspólnym życiu niejednemu jubilatowi zakręciła się łezka w oku. Były chwile radosne, wesołe, życie nie szczędziło złych i smutnych momentów. Mimo to, zgodnie podkreślali, że warto było iść razem przez życie i nie żałują swoich decyzji. 

Jubileusz Złotych Godów to okazja do gratulacji, życzeń i wspomnień. To również dobra chwila na przemyślenia i ocenę wspólnych lat. Pary świętujące pół wieku wspólnego życia zostały uhonorowane medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie", przyznanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę. Chwila ta była podniosła nie tylko dla nich. Gratulacje małżonkom złożyli wójt Hubert Żądło i przewodniczący Rady Gminy Bałtów - Henryk Cichocki. 

Takie chwile ważne są dla całej społeczności gminnej. Te osoby przez pięćdziesiąt lat budowały tożsamość naszej gminy, budowały lokalne społeczności. W tej gminie zawarli związek małżeński. Wychowali dzieci, wnuki. To jest niezwykle ważne, aby nagrodzić takie osoby. podziękować im. Pokazać jako wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń

- mówił Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.  

Złote medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" otrzymali: 

  • Wanda i Jerzy Bednarscy 
  • Anna i Jan Czarneccy 
  • Danuta i Jan Ćwiek 
  • Alina i Stanisław Dwojakowie 
  • Irena i Marian Łata
  • Bogusława i Marian Róg
  • Zofia i Jan Szymczakowie
  • Irena i Józef Zdonek 

 

Do życzeń przyłączyli się obecni podczas uroczystości parlamentarzyści: poseł Andrzej Kryj oraz senator Jarosław Rusiecki

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe