Czy samolot odleci z Pułanek? Powraca sprawa ostrowieckiego Mig-a

  • 21.10.2021, 16:11
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na początku bieżącego roku ekspertyza przeprowadzona na konstrukcji MIG-a 17, ustawionego w osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim, wykazywała, że pomnik lotnictwa, może po prostu spaść i jest zagrożeniem. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, ponieważ w przeszłości samolot był już remontowany. Ponownie najtrudniejszą kwestią w jego ratowaniu są pieniądze.

Rozwiązanie problemu znaleziono. Dzięki współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, działającymi na korzyść pożytku publicznego, spółdzielni i fundacji, samolot może pozostać ostrowieckim symbolem. Fundacja "Bo W Nas Jest Moc" zaoferowała pomoc i już wkrótce rozpocznie się internetowa zbiórka na remont samolotu. Inicjatywę wspierają również radni Kamil Stelmasik i Marcin Marzec. Obecnie kwota remontu wynosi ok 60 tys. zł, ale drożejące materiały budowlane mogą wpłynąć na całkowity koszt zadania. Zarząd OSM nie wyklucza, że jeśli uzbierana kwota będzie mniejsza niż ta potrzebna, to resztę pieniędzy dołoży spółdzielnia. Przeprowadzone rozmowy z ostrowczanami, potwierdzają, że jedni są za pozostawieniem samolotu w dotychczasowym miejscu, a inni rozwiązanie problemu widzą w  demontażu Mig-a.

Czy samolot odleci z Ostrowca, czy też pozostanie w swoim dotychczasowym miejscu powinniśmy się dowiedzieć już wiosną przyszłego roku.

[ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
członekOSM
członekOSM 24.10.2021, 19:23
To już wrak na złom.Spółdzielnia nie powinna finansować,chyba że pana Stelmasik.
Ostr.
Ostr. 22.10.2021, 05:08
A może zrzutka dla Pana Prezesa na godne odejście z OSM ?
Tyle lat Prezesem i problem wraca jak bumerang.

Pozostałe