Autorka „Dynastii Miziołków” spotkała się z młodymi czytelnikami

  • 19.10.2021, 15:38
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Książki może pisać każdy, bez względu na wykształcenie i wiek - do tej tezy najmłodszych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego próbowała przekonać Joanna Olech podczas spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 19 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Książka „Dynastia Miziołków” przyniosła pisarce największą popularność. W 1995 roku otrzymała za nią Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później książka ta została wybrana Dziecięcym Bestsellerem Roku. Autorka przyznaje, że tworzy książki dla dzieci, bo ma wrażenie, że dobrze się z nimi komunikuje i ma im najwięcej do powiedzenia. 

Spotkania autorskie są uzupełnieniem programu Dyskusyjnych Klubów Książki i są finansowane ze środków Instytutu Książki. Koordynatorem programu jest Biblioteka Wojewódzka w Kielcach.

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe