Rada podpowie marszałkowi

  • 19.10.2021, 09:50
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego powołał Radę ds. Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego. jej członkowie mają doradzać i opiniować przedsięwzięcia dotyczące rozwoju społeczno - gospodarczego regionu świętokrzyskiego. W poniedziałek, 18 października, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady ds. Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski wręczył zaproszenia do udziału w pracach Rady ds. Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego. Powołana przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego Rada jest forum doradczym i opiniotwórczym w sprawach, dotyczących rozwoju społeczno-gospodarczego regionu.
 

Głównym zadaniem Rady jest prowadzenie strategicznej dyskusji na temat celów i kierunków polityki regionalnej województwa, a także bieżąca ocena jej efektów. Naszą intencją jest to, aby w pracach Rady uczestniczyło szerokie grono podmiotów i osób aktywnie uczestniczących w życiu społeczno-gospodarczym, co zapewni wysoki merytorycznie poziom prac Rady i będzie miało realny wpływ na kreowanie polityki rozwoju regionu

– mówił marszałek Andrzej Bętkowski.
 

Powołanie organu, który ma pełnić rolę doradczą i opiniotwórczą, wynika z przyjętej przez Sejmik w marcu bieżącego roku, Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+. Rada ma stanowić forum, na którym osoby reprezentujące różne środowiska, dziedziny życia społecznego i gospodarczego, będą doradzać Zarządowi Województwa i opiniować propozycje. Do zadań Rady będzie należało prowadzenie strategicznej dyskusji na temat celów i kierunków polityki regionalnej województwa, a także bieżąca ocena jej efektów. 
 

Obecnie trwają konsultacje społeczne projektu programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego na lata 2021-2027. Wsłuchujemy się w głos mieszkańców i przedstawicieli instytucji regionu. Chcielibyśmy również prosić Państwa o pochylenie się nad tym dokumentem, który stanowić ma odpowiedź na wyzwania stojące przed naszym regionem

– dodał marszałek Andrzej Bętkowski.

Do pracy w Radzie zostali zaproszeni między innymi: wicemarszałek Marek Bogusławski, wicemarszałek Renata Janik, członkowie Zarządu: Tomasz Jamca, Marek Jońca, przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Grzegorz Banaś, sekretarz województwa Mariusz Bodo, skarbnik województwa Maria Fidzińska - Dziurzyńska, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa  Świętokrzyskiego Jacek Sułkek.

W sumie w pracach Rady będzie brało udział blisko 50 osób: przedstawiciele administracji publicznej, środowiska akademicko-naukowego, partnerzy społeczni i gospodarczy.

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe