Smakowita gęś w Tokarni

  • 18.10.2021, 12:34
  • Gabriela Soboń
Smakowita gęś w Tokarni  zdjęcie fb.com/Gmina Bałtów

Podziel się:

Oceń:

Koło Gospodyń Wiejskich "Swojskie Babki" w Wólce Pętkowskiej, z gminy Bałtów reprezentowało powiat ostrowiecki na pikniku "Święto Gęsiny", w Tokarni.

Park Etnograficzny Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni był gospodarzem imprezy plenerowej “Święto Gęsiny”. 
Podczas imprezy w Tokarni na scenie zagrały kapele ludowe, dla dzieci zorganizowano warsztaty plastyczne pn. “Idą gąski gęsiego”, a dla starszych konkurs ze znajomości tego gatunku drobiu oraz pokaz darcia pierza gęsiego. 
Ale to popisy kulinarne z gęsiną w roli głównej, stanowiły główną atrakcję pikniku rodzinnego. Goście podziwiali umiejętności w przyrządzania potraw z gęsiny w wykonaniu mistrza kuchni Mirosława Ciołaka. Rozstrzygnięto konkurs kulinarny na potrawę z gęsiny. Najsmaczniejszą okazała się gęś przyrządzona przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzcięcicach. 

W Tokarni pojawili się także marszałek Andrzej Bętkowski oraz Anna Krupka - wiceminister w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Anna Krupka.

Swojego reprezentanta na tej smakowitej imprezie miał również powiat ostrowiecki. Pieczoną gęś, ale również lokalne dania, przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Swojskie Babki" w Wólce Pętkowskiej. Delegację z gminy Bałtów wspierał senator Jarosław Rusiecki oraz radne powiatowe- Danuta Barańska i Małgorzata Sobieraj. 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe