ĆMIELÓW | Rośnie zainteresowanie działkami budowlanymi

  • 18.10.2021, 12:27 (aktualizacja 18.10.2021, 15:08)
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Ćmielowie chcą wykorzystać zmieniające się przepisy do zachęcenia mieszkańców do sprzedaży działek, a także postawić na budownictwo jednorodzinne, bo tendencja jest wzrostowa. W poprzednim roku wydano tylko osiem takich decyzji. Do końca września 2021 roku już czterdzieści.

Pod koniec września świętokrzyscy samorządowcy dyskutowali  z wiceministrem infrastruktury i rozwoju, Piotrem Uścińskim. Wiceminister odpowiadał na pytania dotyczące wszystkich procedur, z którymi zmagać muszą się włodarze małych gmin, a których mieszkańcy często nie rozumieją. 

- Wiele też podpowiedzi, które będą wzięte pod uwagę po to, aby nam, samorządowcom usprawnić procedurę planowania przestrzennego. Budownictwo musimy dostosować do planów zagospodarowania, a idąc od początku tej procedury musi być opracowane studium. Dla mnie od początku niezrozumiały był fakt powielania tej dokumentacji. Te dokumenty muszą być spójne

- mówi burmistrz Ćmielowa, Joanna Suska

„Dom bez formalności” jest jedną z ustaw wchodzących w skład Polskiego Ładu, czyli rządowego planu rozwoju na najbliższą dekadę, którego jednym z głównych założeń jest wyjście z kryzysu wywołanego przez COVID-19. Ta ustawa dla samorządowców może być również pomocna w zatrzymaniu lub przyciągnięciu do miast i gmin ludzi młodych.  

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe