Rusza kolejna edycja akcji „Mała książka, wielki człowiek”

  • 15.10.2021, 13:31 (aktualizacja 15.10.2021, 19:51)
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Są różne sposoby, aby zachęcić najmłodszych do odwiedzenia biblioteki, wypożyczania książek, czytania. Jedną z nich jest czwarta edycja akcji „Mała książka, wielki człowiek”, która skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim do akcji włączyła się po raz drugi.

Od października minionego roku, mimo ograniczonych możliwości spowodowanych pandemią Covid-19, w samym Ostrowcu w akcji wzięło udział dwieście dzieci, z czego sześćdziesiąt zostało wyróżnionych. Niektórzy z nich nagrody odbierali kilkukrotnie. 

W propagowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych bardzo ważną rolę mają rodzice. Dzieciom o wiele trudniej będzie zrozumieć, że książki warto czytać, jeśli ich opiekunowie nie dadzą im przykładu.

- Tu nie chodzi tylko o zbieranie naklejek, tylko oto, żeby zaszczepić w dzieciach chęć przychodzenia do biblioteki. Ważne jest, żeby dzieci same wybierały sobie książki

- mówi Beata Pater z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

W akcji „Mała książka, wielki człowiek” udział bierze prawie siedem tysięcy bibliotek z całej Polski. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

  

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe