Znamy wyniki konkursu na dyrektora ostrowieckiego BWA

  • 13.10.2021, 21:17
  • #CodziennieWieszWięcej
Znamy wyniki konkursu na dyrektora ostrowieckiego BWA zdj. prywatne

Podziel się:

Oceń:

13 października odbył się drugi etap konkursu na dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W środę dziewięcioosobowa komisja przeprowadziła rozmowy z kandydatami.

Na ogłoszony przed dwoma miesiącami konkurs na stanowisko dyrektora ostrowieckiej galerii wpłynęły cztery kandydatury: dr Artura Bartkiewicza i Wojciecha Mazana (obecnych pracowników BWA) oraz Justyny Łady (pracownika Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim) i Karoliny Równy- Markiewicz, związanej zawodowo z jedną z ostrowieckich firm.

W skład komisja konkursowej, której przewodniczył wiceprezydent Piotr Dasios, weszło jeszcze dwóch przedstawicieli gminy Ostrowiec, dwóch pracowników BWA, dwoje przedstawicieli ministerstwa kultury, dwóch związków artystów i rady programowej galerii.

Kandydaci mieli dziś zaprezentować między innymi koncepcję funkcjonowania i rozwoju instytucji w najbliższych latach. Po wysłuchaniu kandydatów komisja rekomendowała Justynę Ładę, która na stanowisku dyrektora BWA zastąpi odchodzącą pod koniec października na emeryturę - Jolantę Chwałek.

 

Justyna Łada ma 44 lata, jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku historii sztuki, a także studiów podyplomowych z zakresu marketingu kultury i public relations na Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2009 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, wywodzi się z rodziny o tradycjach artystycznych, a jej ojciec Andrzej Łada był przez wiele lat kustoszem Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Swoje całe zawodowe życie do tej pory związana była z Urzędem Miasta w Ostrowcu, gdzie pracuje od 2004 roku, zajmując się promocją miasta i kontaktami z mediami.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jakitaki
Jakitaki 14.10.2021, 20:06
Parodia konkursu.
obserwator
obserwator 14.10.2021, 16:30
Tak miało być
Wszystko z góry ustalone. Konkurs Pro forma
anonymous
anonymous 14.10.2021, 13:31
Wszyscy doskonale wiedzą że ten "konkurs" nie miał nic wspólnego z rzetelną weryfikacją umiejętności poszczególnych kandydatów. Jeśli nie wiecie co i jak popytajcie u samej góry Urzędu Miasta. Może coś farbowany lis wam powie o .... Niestety jak w soczewce w takim grajdole jak Ostrowiec widać kolesiostwo, układy i popieranie swoich ludzi , że możesz być mierny bierny ale wierny odpowiednim decydentom oraz lać wazelinę na ich uszy, to może coś osiągniesz.
X
X 14.10.2021, 05:11
To było do przewidzenia. Konkurs to farsa.
Nepotyzm rządzi dalej w ty mieście !
?
? 14.10.2021, 05:10
To było do przewidzenia
Nepotyzm! Konkurs ? to farsa ...
Mb
Mb 14.10.2021, 18:28
No cóż, pracownicy BWA bez szans. A to oni przecież mają najlepsze przygotowanie i wiedzę. Żal i smutek, że człowiek żyje w takim grajdole.
alak
alak 2 dni temu, 15:52
Pan Bartkiewicz byłby lepszy!

Pozostałe