Złote małżeństwa spotkały się w Sadowiu

  • 12.10.2021, 19:10
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Wspólne przeżycie 50 lat było powodem uhonorowania małżonków. Uroczystość odbyła się w 12 października, w Sadowiu.

Jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego, 22 pary z gminy Sadowie, rozpoczęły od wspólnej mszy świętej w kościele parafialnym w Ruszkowie.

 

Wiele emocji było również na spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadowiu, gdzie kontynuowana była uroczystość Złotych Godów. W dowód uznania za wspólne pół wieku, jubilacie zostali odznaczeni medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanym przez prezydent Andrzeja Dudę.

 

 

- Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

 

- mówiła wyraźnie wzruszona Marzena Urban - Żelazowska, wójt gminy Sadowie.

Do gratulacji przyłączyli się również starosta opatowski- Tomasz Staniek, wicewójt gminy Sadowie- Grzegorz Frejlich, przewodniczący Rady Gminy w Sadowiu - Mieczysław Podczasi. Życzenia jeszcze wielu wspólnych lat, w imieniu marszałka Andrzeja Bętkowskiego, przekazała Iwona Sienkiewicz- Potaczała. Goście zgodnie podkreślali, że jubileusz małżeński to wspaniała rocznica, a małżonkowie, którzy są ze sobą na dobre i na złe już pół wieku, zasługują na szacunek i są wzorem do naśladowania.

Na tak pięknej uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego „sto lat”, a za pomyślność świętujących pół wieku wspólnej drogi życiowej, wypito lampkę szampana.

Spotkanie w GOK-U było bardzo miłe. O oprawę muzyczną zadbał zespół instrumentalno- wokalny „Folk Song”, a gościnnie wystąpił nauczycielski chór „Coro Cantorum” z Ostrowca Świętokrzyskiego.  

Medalami prezydenta RP zostali uhonorowani:

Maria, Tadeusz Curyło

Sabina, Stefan Daniłowski

Halina, Stanisław Gierada

Halina, Władysław Jezierski

Halina, Leszek Kot

Wanda, Jan Kot

Jadwiga, Wiesław Krakowiak

Jerzy, Elżbieta Kudas

Marian, Teresa Miszczak

Anna, Jan Miszczak

Zofia, Kazimierz Murek

Gustawa, Wiesław Polak

Jadwiga, Edward Portacha

Wacława, Jerzy Przysucha

Bogusława, Józef Skuza

Krystyna, Józef Stępień

Jadwiga, Witold Stojek

Zdzisława, Stanisław Wąs

Halina, Julian Wielgus

Maria, Józef Zawada

Alina, Stanisław Żelazowski

Jadwiga, Edward Żelazowski

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe