Warsztaty z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

  • 12.10.2021, 16:22
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Izolacja społeczna, samotność, brak pomocy a w konsekwencji depresja, zaburzenia psychiczne, samobójstwo. To nie krótki opis filmu dramatycznego, a realia 21 wieku. Psychologowie, nauczyciele, rodzice i uczniowie biją na alarm – jest problem. 10 października w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Stanisława Staszica obchodzono Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji odbyły się ciekawe warsztaty.

Realia współczesnego świata, stały się trudne, a ostatnie dwa lata pokazują, że koronawirus, pandemia i jej skutki są zagrożeniem, zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Aby przeciwdziałać podobnym skutkom pandemii, wiele szkół podejmuje wzmożone działania, zatrudniając nie tylko pedagogów szkolnych, ale również psychologów. Niestety nadal dostęp do specjalistów w Polsce, jest ograniczony. Dlatego to klasy o specjalnie dobranych profilach w poszczególnych szkołach, mogą przyczynić się do wzrostu zainteresowania dziedzinami psychologii i psychiatrii dziecięcej.

Należy pamiętać, że pomóc może każdy kto zainteresuję się drugim człowiekiem. Poczucie osamotnienia z własnymi problemami, jest dla każdego trudnym doznaniem. Dlatego warto pamiętać, że czasami wystarczy powiedzieć „jestem przy tobie i dla ciebie, chodź ze mną do psychologa”, aby odmienić czyjeś życie. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe