Nowa baza dla drogowców. Trwają przygotowania do zimy

  • 12.10.2021, 16:19
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim szukało rozwiązań i miejsca dla pracowników drogowych. Brak zaplecza socjalnego oraz miejsca na przetrzymywanie znaków, kosiarek i ciężkiego sprzętu utrudniał organizacje pracy. Dlatego postanowiono wykorzystać możliwość zagospodarowania terenu i budynków przy ulicy Siennieńskiej.

Przeniesienie bazy na nowy teren zapewniło pracownikom dostęp do budynku socjalnego. Nowy plac ułatwia organizacje pracy z użyciem ciężkiego sprzętu, a lokalizacja sprzyja działaniom logistycznym. Udało również zagospodarować nową przestrzeń magazynową oraz zakupić nowy sprzęt.  Koszt remontu bazy drogowej przy ulicy Siennieńskiej kosztował powiat ponad 200 tyś. zł, natomiast zakup sprzętu ok 500 tyś. zł. Kolejnym etapem inwestycji związanych z drogami, jest zimowe utrzymanie dróg.

W tym roku wartość ofert przewyższyła kwotę zabezpieczoną na to zadanie o 105 tys zł, ale zarząd powiatu zdecydował o zwiększeniu środków. W konsekwencji, Powiat Ostrowiecki na zimowe utrzymanie dróg przeznaczy ok 900 tys zł. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe