Pomysł na działkę po cukrowni we Włostowie. Skup, sprzedaż i produkcja rolnicza

  • 12.10.2021, 11:32
  • Gabriela Soboń
Pomysł na działkę po cukrowni we Włostowie. Skup, sprzedaż i produkcja… zdjęcie Starostwo Powiatowe w Opatowie

Podziel się:

Oceń:

Manufaktura Spożywa we Włostowie, to ma być miejsce, w którym rolnicy, producenci i przedsiębiorcy z powiatu opatowskiego, będą mogli sprzedawać swoje wyroby. Starosta Tomasz Staniek zaprasza na konsultacje i czeka na pomysły rolników.

W 2020 roku samorząd powiatu opatowskiego kupił ośmiohektarową działkę po byłej cukrowni we Włostowie, w gminie Lipnik. Pomysł jest taki, aby utworzyć tam Agro Fresh Park. To będzie kompleks, w którym funkcjonować ma zarówno produkcja, przetwórstwo i strefa handlowa. Inwestycja ma kosztować około 20 mln złotych, a wniosek na jej dofinansowanie Starostwo Powiatowe złożyło do programu „Polski Ład”. 
Jednym z elementów systemu wsparcia i rozwoju rolnictwa na terenie powiatu opatowskiego, ma być Manufaktura Spożywcza.
To miejsce, w którym lokalni wytwórcy specjałów, zdrowej, ekologicznej żywności, serów, przetworów, soków, olejów będą sprzedawać swoje produkty i również na miejscu je wytwarzać. Starosta zaprasza do konsultacji i rozmów na temat projektu.

 

- Nie chodzi nam o tworzenie konkurencji tylko o szeroko rozumianą pomoc w promocji, zbycie, produkcji i w łączeniu klienta z wytwórcą.  Spotykając się z rolnikami i wytwórcami, chcemy poznać opinię, chcemy czerpać z bogatej tradycji, doświadczenia i przychylności rolników. Chcemy wysłuchać Państwa zdania. Jesteśmy otwarci na dialog  
 

- mówi Tomasz Staniek, starosta Powiatu Opatowskiego.

Spotkanie z rolnikami, przedsiębiorcami, producentami, plantatorami z powiatu opatowskiego zaplanowano na 20 października, o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Opatowie.

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe