Do więzienia za alimenty

  • 12.10.2021, 10:29
  • Gabriela Soboń
Do więzienia za alimenty

Podziel się:

Oceń:

Nie wywiązywanie się z obowiązku płacenia alimentów, to przestępstwo, które podlega nawet karze pozbawienia wolności. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Baćkowice.

Mężczyzna poszukiwany był listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Opatowie, za uchylanie się od płacenia alimentów. Mieszkaniec gminy Baćkowice najbliższe 4 miesiące spędzi w zakładzie penitencjarnym.

Uchylanie się od płacenia alimentów to przestępstwo, ujęte w art. 209 Kodeksu Karnego. Nie zapłacenie co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe