Festyn rodzinny "Dnia Rodzicielstwa Zastępczego"

  • 11.10.2021, 14:50
  • #CodziennieWieszWięcej
Festyn rodzinny "Dnia Rodzicielstwa Zastępczego" materiał graficzny organizatora

Podziel się:

Oceń:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim, które realizuje projekt „Razem raźniej”, w sobotę, 16 października na ostrowieckim rynku organizuje festyn rodzinny "Dnia Rodzicielstwa Zastępczego".

Początek imprezy zaplanowano na godzinę 12:00. Jak informują organizatorzy, przewidziane sa animacje, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, quizy. Na każdego uczestnika będzie czekała kawa lub herbata, będą dania z grilla i popcorn, a na słodko - wata cukrowa.

Impreza potrwa do godziny 16:00.

 

*****

Rodzicielstwo zastępcze jest czasową formą pomocy dziecku, a bardzo często także jego rodzinie biologicznej, która znalazła się w kryzysowej sytuacji. Rodzice muszą liczyć się z tym, że dziecko nie jest im przyznane raz na zawsze i że może ono wrócić do swojej prawdziwej rodziny, jeśli uda jej się pokonać życiowy kryzys. 
 

Osoby adoptujące dziecko, czyli przysposabiające je, podejmują decyzję na całe życie. Adopcja daje im te same prawa i obowiązki, jakie mają rodzice biologiczni. Nie otrzymują oni wsparcia finansowego na dziecko, jakie przysługuje rodzinom zastępczym, oraz nie podlegają kontrolom ze strony urzędów.

Kandydaci na rodziców zastępczych muszą zdecydować, jaką rodzinę chcą założyć - niezawodową, zawodową, a może specjalistyczną lub pogotowie rodzinne.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe