Namioty pneumatyczne i samochód rozpoznawczo-ratowniczy dla strażaków

  • 08.10.2021, 10:18
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim właśnie wzbogaciła się o 5 wysokiej klasy namiotów pneumatycznych. Dzięki konstrukcji opartej na specjalnym stelażu pneumatycznym namioty tego typu charakteryzują się stosunkowo niską wagą (74 kg) i można je rozstawić w czasie kilkunastu minut. To nie jedyne zakupy dokonane w ostatnim czasie. Ze środków PSP zakupiono auto rozpoznawczo-ratownicze, które ma umożliwić przede wszystkim szybkie dotarcie ratowników na miejsce akcji, ze sprzętem niezbędnym do prowadzenia rozpoznania oraz właściwe przekazywanie informacji dotyczących niezbędnych sił i środków.

Namioty poza ćwiczeniami mogą być wykorzystywane przy długotrwałych akcjach ratowniczo-gaśniczych, w trakcie których trzeba zapewnić sporej ilości ludzi noclegi, prysznice. W zależności od możliwości lokalizacyjnych taka baza powstaje, np. na terenie szkoły lub w pobliżu lasów, jeśli strażacy mają do czynienia z pożarami kompleksów leśnych.
Z nowego samochodu strażacy będą mogli korzystać przez kilkanaście kolejnych lat.

- Taki samochód wykorzystywany jest do rozpoznania, możemy nim wjechać w trudno dostępne miejsca, bo on porusza się nie tylko po drogach utwardzonych, ale też w lekkim lub średnim terenie da sobie radę. Najczęściej może być wykorzystywany, aby podwieźć strażaków na podmianę, jeżeli mamy jakąś akcją w lasach lub innych trudno dostępnych miejscach 

- mówi bryg. Robert Sobczyk, dowódca JRG 1 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.  
Koszt pięciu namiotów i samochodu wyniósł w sumie około 300 tysięcy złotych. 

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe