Artur Gierada ubiega się o reelekcję

  • 07.10.2021, 22:15
  • #CodziennieWieszWięcej
Artur Gierada ubiega się o reelekcję zdj. archiwum LOKALNA.TV

Podziel się:

Oceń:

Wybory wewnętrzne w świętokrzyskiej Platformie Obywatelskiej odbędą się 23 października. O reelekcję na stanowisko przewodniczącego na pewno będzie ubiegał się obecny szef struktur PO w regionie - Artur Gierada, o czym poinformował dziś na konferencji prasowej oraz w mediach społecznościowych

 

 

Kontrkandydaci mogą zgłaszać się do północy w sobotę (9 października). Na ten moment nikt się nie zgłosił. Poparcie dla kandydatury Artura Gierady wyraziły m.in. posłanka Marzena Okła-Drewnowicz oraz Agata Wojda, zastępca prezydenta Kielc, która 23 października będzie ubiegać się o wybór na szefa kieleckich struktur PO.

Przypomnijmy. Wybory na przewodniczącego świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej Artur Gierada wygrał w grudniu 2017 roku, uzyskując wtedy 279 głosów w powszechnym głosowaniu członków partii w regionie.  Ówczesny Komisarz PO w regionie - Paweł Zalewski zdobył 206 głosów. 

Do 9 października przedstawiciele PO powinni przedstawić również kandydatów na szefów w poszczególnych powiatach. 

W ciągu ostatnich czterech latach w szeregi świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej wstąpiło 170 osób (30 członków zasiliło struktury po powrocie Donalda Tuska), a zrezygnowało 116 osób.  W maju 2021 roku o swojej rezygnacji z członkostwa w partii poinformowała europosłanka Róża Thun. 

Obecnie partia w regionie świętokrzyskim liczy 944 członków.

- My doświadczeni politycy potrzebujemy motywacji i nie ma lepszej niż nowi ludzi, którzy do nas przychodzą.

Wierzę w to, że kiedy nowi ludzie przychodzą do partii  (w czasie kiedy ona nie rządzi),  to jest to najlepszy moment na jej budowanie

- mówiła podczas czwartkowego spotkania z mediami posłanka, Marzena Okła-Drewnowicz.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
---
--- 08.10.2021, 00:04
czyli będzie po staremu

Pozostałe