Ruszyły pierwsze prace na 11 Listopada i Samsonowicza

  • 06.10.2021, 15:52
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczęły się prace nad modernizacją ulic 11 Listopada i Samsonowicza. Remont potrwa do października przyszłego roku. Na obu odcinkach ulic widać już pierwsze maszyny. Obecnie zrywana jest nawierzchnia asfaltowa.

Obie drogi należą do Powiatu Ostrowieckiego, ale ich remont możliwy był dopiero wtedy, kiedy wsparcie finansowe zaoferowała gmina Ostrowiec Świętokrzyski. Zawarte porozumienie dało możliwość przystąpienia do realizacji inwestycji. Zakres prac oszacowano na kwotę ponad 18 mln zł, z czego 9 mln zł to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. 4,5 mln zł z budżet miasta i 4,5 mln zł z powiatu. Zadanie obejmie szereg usprawnień i udogodnień dla kierowców i pieszych.

Jednak za nim to nastąpi, kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Z powodu remontu drogi zostaną częściowo zamknięte. Alternatywą dla kierowców będą wyznaczone objazdy. Mając na uwadze ruch dojazdowy do Celsy, wykonawca niektóre prace będzie prowadził pod ruchem lub zorganizowany zostanie ruch wahadłowy. W tym rejonie swoje siedziby ma również kilkanaście lokalnych firm i przedsiębiorstw. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe