Dostali nakaz wycięcia starych drzew. Odpowiedzieli dębową alejką

  • 06.10.2021, 14:48
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dzieci i młodzież z ostrowieckiej Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys w Ostrowcu Świętokrzyskim doskonale znają proces sadzenia i dbania o drzewo. W środę mogli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, sadząc dwadzieścia dębów.

Społeczność szkolna sadząc dęby chce w ten sposób przeciwdziałać przeciwko nakazowi wycięcia kilku drzew z jej terenu. Sprawa toczy się już od kilku miesięcy, a problem z drzewami zgłoszony został przez sąsiadującą instytucję. Według ekspertów drzewa zagrażają. Nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie placówki sadząc dęby, chcą pokazać, że teren zielony jest tam potrzebny.

Wcześniej na terenie Szkoły z Pasją posadzono kilka drzew owocowych. Uczniowie z takiego obrotu spraw są zadowoleni, a każdy z nich ma swoją indywidualną wizję tego, jak powinien wyglądać ten teren. Według nich powinien być bardziej nowoczesny, przyjazny oraz ekologiczny.  

- Zobaczymy jak te plany urzeczywistnią się w przyszłości, skąd pozyskamy na to fundusze, bo marzenia są naprawdę przecudne. Teraz tylko znaleźć na to finansowanie i odrobinę chęci

- mówi Katarzyna Cukierska.

Po dzisiejszej akcji Szkoła z Pasją ma własnoręcznie zasadzoną alejkę dębów. Zanim dęby urosną, dzieci pewnie będą już na studiach, ale nie jedna osoba powróci, aby powspominać szkolne czasy w cieniu przez nie rzuconym.   

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe